Израел и Австрия поднесоха шоу за феновете със седем гола

Израел и Австрия поднесоха на феновете истинско шоу и завършиха 5:2 в полза на домакините. Попаденията бяха дело на Манор Соломон (5’), Манус Дабур (20’), Еран Захави (33’, 90’) и Шон Вайсман (59’), а за гостите точни бяха Кристоф Баумгартнер (42’) и Марко Арнаутович (55’).

Израел успя да открие резултата още в 5-ата минута, когато Манор Соломон направи отлична солова акция, след което прати топката в горния десен ъгъл за 1:0. Гостите отговориха с натиск и няколко опасни удара. В 8-ата минута Конрад Лаймер открадна топката от един от израелските бранители, напредна и отбеляза, но попадението бе отменено след намеса с ВАР, която показа игра с ръка.

Именно от това се възползваха домакините, които удвоиха при добра контраатака в 20-ата минута, която свари бранителите на гостите не особено добре подредени. Топката бе пратена към Меначем, а той пусна успоредно към Дабур, който отбеляза на празна врата на 2:0. В 33-ата минута домакините вече водеха с 3:0 след нова образцова контраатака и отлична изява на Еран Захави, който напредна почти от центъра на терена, надбяга бранителите и направи безпомощен страна на Даниел Бахман.

Австрийците все пак успяха да върнат едно попадение няколко минути преди края на първата част, когато Кристоф Баумгартнер бе изведен отлично и не сгреши за 3:1.

Австрия върна още едно попадение малко след началото на второто полувреме, когато топката бе подадена отлично към Марко Арнаутович около дъгата, а той се обърна и с прецизно насочен и доста силен удар не остави шансове на стража на домакините за 3:2.

Радостта на играчите на Франк Фода обаче трая само около минута, когато нова грешка в защитата на гостите позволи на Вайсман да открадне и с нов отличен удар извън наказателното поле да направи 4:2 за своя тим. Израел оформи крайното 5:2 в добавеното време, когато късо изпълнен корнер сякаш обърка бранителите на Австрия, Долев Хазиза бе извецден отлично в наказателното поле и с елегантен пас намери Еран Захави срещу опразнената врата.

Така Израел е на второ място в Група Ф с 10 точки, а гостите са на четвъртото място със 7.