Пет от пет за Дания, която гледа към Катар 2022

Дания постигна трудна и минимална победа с 1:0 в гостуването си на Фарьорските острови в поредна квалификация за световното първенство в Катар през следващата година. Единственото попадение бе дело на Йонас Винд пет минути преди края на срещата. Полуфиналистите от Евро 2020 през това лято сътовриха всичко по-интересно през първата част едва в нейния край. Първо те се разминаха с дузпа след необмислена изявва на Андерс Кристенсен, а в последната минута техен гол бе отменен след намеса на ВАР поради засада. През втората част играчите на Каспер Хюманд вдигнаха оборотите в желанието си да се поздравят с успеха.

Олсен отправи опасен удар в 47-ата минута, но той бе спасен от вратаря Гестсон. Същото се случи и десетина минути по-късно, когато Йонас Винд стреля, но отново добра намеса на стража не позволи да се стигне до попадение. Такива опасности се случиха още на няколко пъти преди да дойде заветната за гостите 85-ата минута, когато отново Винд успя да се измъкне отлично до своя персонален пазач и да засече с глава центриране от фал на Матиан Йенсен за 1:0, което бе и крайния резултат. А при нарушението, от което падна гола, Рене Йоенсен от домакините пък бе изгонен. С тази победа Дания оглавява своята група Ф с пълен актив от 15 точки от 5 мача, следвани от Израел с 10. Фарьорските острови са на предпоследното пето място със само една точка.