Нидерландия направи за смях десетима от Турция

Нидерландия направи за смях Турция в сблъсъка между двата тима от шестия кръг на световните квалификации в група “G”. “Лалетата” спечелиха с 6:1 и нанесоха първо поражение на южните ни съседи, които преди този кръг дори водеха в класирането в групата. Домакините бяха подпомогнати и от факта, че играха с човек повече от 44-ата минута, когато Чаглар Суюнджу си изкара червен картон. Иначе точни за успеха на Нидерландия бяха Дейви Клаасен в 1-ата, Мемфис Депай в 16-ата, 38-ата и 54-ата минута, Гуус Тил в 80-ата и Донийл Мален в 90-ата минута. Автор на почетния гол за гостите бе Дженгиз Юндер в 92-ата минута.

Головото шоу започна още в 55-ата секунда на мача. След хубава комбинация Клаасен се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и търкулна топката във вратата за 1:0.

В 16-ата минута Депай направи страхотно двойно подаване с Клаасен, който технично с гръб го изведе на зад защитата и нападателят реализира за 2:0.

В 35-ата минута “Лалетата” получиха дузпа за нарушение срещу Клаасен, а Депай не сгреши от бялата точка за 3:0.

Положението за гостите стана още по-тежко в 44-ата минута, когато Суюнджу извърши нарушение срещу набралия скорост Мемфис Депай и получи втори жълт и червен картон.

И през второто полувреме Нидерландия продължи да се забавлява. В 54-ата минута Бергвайн центрира в наказателното поле, Берхюс свали с глава за Депай, който на празна врата отбеляза за 4:0.

В 80-ата минута падна и пети гол за домакините. Тил получи извеждащ пас, финтира със завъртане прекия си пазач и стреля по земя във вратата.

Шестото попадение за “Лалетата” дойде десет минути по-късно. Те организираха контраатака, Мален получи в коридор между двама бранители и стреля във вратата за 6:0.

Турция все пак направи загубата си малко по-почетна. В 92-ата минута грешка при изнасянето на топката позволи на Дервишоглу да отнеме от Ван Дайк и да подаде на Юндер, който на празна врата вкара за 6:1. Останаха съмнения за нарушение срещу защитника на Ливърпул, но дори и след разглеждане с ВАР голът бе зачетен.

Така Нидерландия взе важен успех, с който излезе начело в групата с 13 точки, колкото има и вторият Норвегия. Турция пък падна до 3-ото място с 11 точки.