Шотландия взе важен успех срещу Австрия

Отборът на Шотландия взе изключително ценен успех като гост на Австрия в двубой от група F на световните квалификации. С успеха островитяните се изкачиха на второто място в потока, където лидер е Дания с пълен актив след изиграването на 6 мача. Шотландците имат вече 11 точки - с 1 повече от Израел и на 4 пред днешния си съперник. На дъното са Фарьорските острови с 4 и Молдова с 1.

Всички резултати и голмайстори от световните квалификации в Европа

Двубоят във Виена беше ръководен от българския рефер Георги Кабаков. Очаквано домакините упражниха сериозен натиск в началните минути, но постепенно шотландците се поокопитиха. Така се стигна до 30-ата минута, когато Кабаков отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение на Мартин Хинтерегер срещу Че Адамс. Преди да вземе тежкото решение Кабаков се консултира с ВАР. Зад топката застана Линдън Дайкс, който не сгреши - 1:0.

В 69-ата минута шотландците бяха много близо до това да решат мача, но вратарят Даниел Бахман спаси удар на Стивън О’Донъл.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Шотландия излезе на добра позиция в класирането в очакване на следващия си съперник Израел, докато в Австрия вече се заговори за смяна на селекционера Франко Фода.