Русия продължава гонитбата с Хърватия

Русия не впечатли, но победи с 2:0 Малта в среща от 6-ия кръг на световните квалификациите в група "Н". Попаденията в мача, който се игра на "Откритие Арена" в Москва, вкараха Фьодор Смолов в 10-ата минута и Зелимхан Бакаев от дузпа в 84-ата. Малтийците играха доста смело и пропуснаха две чисти положения при 0:1 в началото на втората част.

Преди няколко дни руснаците надвиха с 2:0 като гост Кипър, а днес имаха срещу себе си другия аутсайдер в групата. Селекционерът Валерий Карпин пусна на върха на атаката Смолов, който получи и капитанската лента. Алексей Ионов и 18-годишният Арсен Захарян оформиха офанзивното трио на "Сборная".

Въпреки че от състава отсъстваха няколко основни футболисти, никой не очакваше това да окаже негативно влияние точно срещу Малта. Домакините бързо се настаниха в противниковата половина и гол на Смолов в 9-ата минута беше отменен заради засада. Секунди по-късно нападателят на Локмотив (Москва) наказа груба грешка на защитник на гостите и откри резултата.

След получения гол малтийците се отвориха и направиха две-три нелоши атаки, при една от които само добрата намеса на Игор Дивеев попречи на Агиус да изравни. Руснаците отговориха с пропуск на Смолов и много техничен изстрел на Алексей Миранчук, преминал на сантиметри над гредата.

За началото на второто полувреме в игра за "Сборная" се появиха Роман Зобнин и Зелимхан Бакаев на местата на Ерохин и Захарян. Малта пък като по чудо не изравни след коварен удар на Мбонг. Гилерме обаче изби, а притичалият Зобнин изчисти топката далеч от вратата на Русия. Малко по-късно отново натурализираният бразилец трябваше да се намесва и да спасява отбора си.

В края гостите се умориха, а Русия реши всичко с гол от дузпа на резервата Бакаев. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Райън Камензули. "Сборная" събра 13 точки и дели първата позиция с Хърватия