Малта се разправи с десетима от Кипър

Малта разгроми Кипър с 3:0 като домакин в среща от Група “H” от световните квалификации в зона Европа. Задачата на малтийците бе улеснена от изгонването на Костас Сотериу от състава на Кипър в 40-ата минута, когато той получи втори жълт, съответно червен картон.

В 44-ата минута Каин Атард изведе Малта напред в резултата, а в първата минута на второто полувреме Джоузеф Мбонг удвои преднината на домакините. С втория си гол в мача в 54-ата минута Атард оформи крайния резултат, а Малта заема предпоследното пето място в класирането в групата с вече 4 точки. Със същия точков актив са Словения на четвъртата позиция и Кипър на последната шеста. Лидери са Хърватия и Русия с по 7 точки, а трети е тимът на Словакия с 6.