Ботев II (Враца) спечели в Свищов, феновете им ръкопляскат

Вторият отбор на Ботев (Враца) победи в Свищов местния Академик с 3:2. Двубоят бе от петия кръг на Северозападна Трета лига. Това беше първа, но напълно заслужена победа в шампионата за юношеската селекцията на Радостин Александров. След началния половин час, само за десетина минути паднаха четири гола. Първо Станислав Петков откри резултата за врачани след центриране на Йордан Желев. Последният се разписа само 120 секунди по-късно, след като беше изведен от Асен Русинов. След още толкова време Пресиян Петков върна интригата – 1:2, вкарвайки с глава след центриране от фаул. В 41- ата минута обаче гостите отново изпратиха топката в мрежата на съперника. Те започнаха многоходова акция, Христиан Петков я продължи с пас към Митко Панов, който пропусна топката и Желев реализира, а свищовската публика аплодира красивото изпълнение. Четвърт час след почивката Димитър Костадинов с далечен удар прехвърли излезлия напред Любомир Василев за окончателното 2:3. Пропуски пред гола за Ботев направиха още Русинов, Станислав Петков, Христиан Петков и Желев.