Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:2

Испания се завърна на победния път

Отборът на Испания се завърна на победния път, след като разгроми с 4:0 Грузия в двубой от група В на световните квалификации, игран на “Местайя” във Валенсия. В предишния си мач “Ла Роха” допусна загуба от Швеция като гост с 1:2. С успеха испанците излязоха начело в класирането с 10 точки, но имат и два мача повече от втория Швеция, който е с 9. Директно класиране за Мондиал 2022 получава само победителят в групата, в която са още Косово, Гърция и Грузия

Крайни резултати от поредните квалификации в Европа

Испанците натиснаха здраво съперника от първата минута и стигнаха до попадение в 14-ата, когато Хосе Гая откри. Доминацията на домакините продължи и в 25-ата минута Карлос Солер направи 2:0 след подаване на Маркос Йоренте. Малко преди почивката се стигна и до трето попадение във вратата на грузинците, като негов автор стана нападателят на Манчестър Сити Феран Торес

Преди това гол на Гая беше отменен след намеса на ВАР заради засада. След почивката Испания продължаваше да владее положението и в 63-ата закономерно стигна до ново попадение, което беше дело на Пабло Сарабия. В добавеното време падна пети гол за “Ла Роха”, който обаче беше отменен несправедливо след намеса на ВАР заради засада при началото на атаката.

Испания - Грузия 4:0