Холанд бележи, Норвегия бие и изпревари Турция и Нидерландия

Норвегия спечели с категоричното 2:0 гостуването си на Латвия в световна квалификация за Катар 2022. Първото попадение бе дело на звездата на “викингите” Ерлинг Холанд още в 20-ата минута от дузпа, което до голяма степен ги успокои. Латвия бе близо до изравняването след добре изпълнен пряк свободен удар в самия край на първата част, но вратарят Андре Хансен се справи. През втората част гостите имаха още няколко добри шанса за нов гол. Второто попадение падна в 66-ата минута, когато Биргер Мелинг подаде ниско около точката за дузпа, където Мохамед Елиунуси я пое и стреля в долния ляв ъгъл на вратаря на домакините. С тази победа Норвегия събра 10 точки и е водач към момента в своята група G, след тях са Турция с 8 и Нидерландия със 7, с която “скандинавците” онзи ден направиха 1:1.