Най-младият отбор в историята на САЩ не успя да се справи със Салвадор

Подмладеният отбор на САЩ завърши наравно 0:0 срещу Салвадор на старта на световните квалификации в зона КОНКАКАФ, а фаворитът за първото място Мексико спечели с 2:1 срещу Ямайка и оглави еднолично групата с три точки. До края на квалификациите в зона КОНКАКАФ остават по 13 мача за всяка от осемте нации.

Отборите в топ три получават директни визи за Катар, а четвъртият ще играе междуконтинентален плейоф за класиране на световното първенство. Американците пропиляха най-чистото си положение в 76-ата минута, когато Келин Акоста стреля от около 6 метра, но вратарят на домакините Марио Гонсалес отрази удара. Той направи две спасявания през целия мач. Мат Търнър от Ню Ингланд Революшън отрази един удар на другата врата, а американците "отстреляха" съперника с 13:7.

Националният отбор на САЩ бе без голяма част от по-опитните си играчи и излезе с най-младия отбор в историята си. Кристиан Пулишич не бе в групата заради положителен тест за Ковид-19, но може да бъде на разположение за ключовия мач с Канада в неделя в Нешвил. Опитните Тим Уеа, Джеси Зардеш и Зак Стефен също не играха в срещата със Салвадор, а титулярите бяха средно с по 19 международни мача и само седем официални.

Деветима пък направиха дебютите си в световни квалификации. Алексис Вега и Хенри Мартин вкараха за Мексико при победата с 2:1 срещу Ямайка, а другите два мача завършиха наравно. Канада и Хондурас си размениха по един гол за крайното 1:1, докато Панама и Коста Рика направиха 0:0.