Стърлинг и Кейн поведоха Англия към убедителен успех в Будапеща

Англия продължи убедителното си представяне в световните квалификации. Отборът на Гарет Саутгейт спечели с 4:0 гостуването си на Унгария в среща от група I и продължава да е лидер с пълен актив от 12 точки. “Трите лъва” доминираха през целия мач, но не успяха да преодолеят защитата на съперника преди почивката. През второто полувреме обаче те се развихриха. Рахийм Стърлинг откри резултата в 55-ата минута, Хари Кейн удвои в 63-ата, а Хари Магуайър се разписа в 69-ата минута. Деклан Райс се разписа три минути преди края.

Гарет Саутгейт заложи на новото попълнение на Манчестър Сити Джак Грийлиш. Халфът замени Букайо Сака, като това бе единствената промяна в състава от финала на Европейското първенство. Грийлиш излезе като титуляр за Англия за трети път в кариерата си. Англичаните имаха предимство от самото начало и доминираха. Те обаче трудно стигаха до чисти положения. Първият удар бе на Мейсън Маунт, който прати топката над вратата. Малко по-късно Магуайър с глава също не бе достатъчно точен.

Грийлиш бе активен и създаде няколко опасности пред унгарската врата, но завършащият удар липсваше. Хари Кейн пробва късмета си в 20-ата минута, но нападателят на Тотнъм стреля силно и кълбото отиде над вратата. Домакините сравнително рядко играеха с топката, а още по-рядко успяваха да организираха атака. Чак в 35-ата минута те бяха близо до това да застрашат вратата на Пикфорд. Бола проби и имаше пространство, но подаването му към Роланд Салай не бе добро и възможността бе пропусната.

След почивката гостите продължиха да имат предимнство, а темпото стана по-високо. В 51-ата минута Уокър изведе великолепно Кейн сам срещу Гулачи, но капитанът на Англия направи голям пропуск, като стреля във вратаря и той успя да избие. Атаките на британците обаче бяха по-опасни в сравнение с първото полувреме и в 55-ата минута те поведоха. Деклан Райс започна нападението и изведе Грийлиш, който пък подаде на Маунт. Играчът на Челси прекрасно намери Стърлинг, който прати топката в мрежата.

След като поведоха, англичаните заиграха още по-освободено, а Унгария допускаше все повече грешки. В 62-ата минута Кейн удвои аванса на гостите след удар с глава. Капитанът на Англия пропусна да се разпише още веднъж малко по-късно, когато бе изведен отлично от Грийлиш. Секунди след това Хари Магуайър направи резултата 0:3 след ъглов удар. Защитникът засече топката с глава, а кълбото мина през ръцете на Гулачи и се озова в мрежата.

Домакините имаха добър период след 70-ата минута, но той бе кратък и не доведе до гол. Атаките на Англия не бяха приключили. Стърлинг и Кейн пропуснаха две отлични възможности една след друга. Три минути преди края Грийлиш намери Райс на границата на наказателното поле и халфът на Уест Хам стреля. Топката за трети пореден път леко преодоля Гулачи, като вратарят отново можеше да се намеси по-добре, но резултатът стана 0:4.

УНГАРИЯ - АНГЛИЯ 0:4
0:1 - Стърлинг (55)
0:2 - Кейн (62)
0:3 - Магуайър (68)
0:4 - Райс  (87)