Люксембург записа втора победа в група “А”

Люксембург записа втора победа в група “А” от световните квалификации, побеждавайки с 2:1 Азербайджан. Срещата бе от 4-ия кръг, а с този успех домакините дават сериозна заявка да се борят дори за челните места.

Домакините поведоха с гол на Гонсалвеш Пинто в 8-ата минута, а Херсон Родригес удвои от дузпа в 28-ата минута.

Азербайджан върна интригата през второто полувреме, когато Емин Махмудов намали резултата на 2:1, но до нещо повече не се стигна.

Така Люксембург се поздрави с успеха и с 6 точки се намира на 3-ото място в класирането, като е и с мач по-малко от лидера Португалия, който има 10 точки. Азербайджан остава на дъното с нулев актив.