Люксембург изплаши Португалия, но с разбит нос Кристиано помогна за обрата (видео)

Кристиано Роналдо вкара своя 103-и гол за Португалия, а отборът спечели с 3:1 гостуването си на Люксембург в световна квалификация от група “А”. Този успех идва няколко дни след драмата срещу Сърбия (2:2) в Белград, когато европейските шампиони бяха ощетени, след като късно попадение на нападателя на Ювентус не беше зачетено. С тази победа португалците се изравняват на върха на класирането със сърбите и по всичко изглежда, че борбата ще е само между тях.

Митрович не спира да бележи в квалификациите (видео)

Иначе вечерта не беше толкова спокойна за иберийците, защото домакините водеха в резултата с 1:0 почти до почивката. Роденият в Лисабон Жерсон Родригес реализира за 1:0 след половин час игра. В миналия мач на скромния тим халфът на Динамо (Киев) донесе шокиращата победа над Република Ирландия в Дъблин с 1:0. Гостите не успяха да отправят дори един удар до 24-ата минута, а за капак Жоао Феликс се контузи. Влезлият на негово място Педро Нето обаче асистира на намиращия се в силна форма Диого Жота за 1:1 в добавеното време на първото полувреме. След това за португалците беше лесно и в 50-ата Роналдо реализира за 2:1. Така той вече е само на 6 попадения от рекорда на иранеца Али Даеи (109 ) за най-много голове за национален отбор. През първото полувреме той се оказа с разбит нос след единоборство за висока топка, но бързо се завърна в игра.

Звездата на Ювентус можеше да добави поне още един гол на сметката си, но не успя. Особено фрапантен беше пропускът му в 78-ата, когато грешен пас му даде шанс да преодолее вратаря едно на едно, но стражът на Люксембург спаси и двата му изстрела. Все пак само две минути след това новият национал на “мореплавателите” Жоао Палиня се разписа с глава за крайното 3:1. В 87-ата Максим Шано от домакините беше изгонен за втори жълт картон.

Световните квалификации в групата се подновяват на 1 септември.