Леверкузен изригна с нова “четворка”, съперникът помогна с два автогола

За втора поредна седмица Байер (Леверкузен) вкара четири гола и постигна нов изразителен успех в германския елит, като поне временно е лидер след три изиграни срещи. Този път “аспирините” сразиха Аугсбург с 4:1 като гости, но резултатът не отразява напълно случилото се на терена.

Леверкузен имаше късмет, че съперникът си вкара два автогола в първия четвърт час чрез Яко (3’) и Флориан Нийдерлехнер (14’). При 0:1 Андре Хаан от състава на домакините пропусна сам срещу вратаря. Точно след половин час обаче Нийдерлехнер се реваншира с попадение за 1:2. После играчите на Аугсбург имаха няколко шанса за изравняване, но или не уцелваха вратата, или Лукас Храдецки спасяваше.

В 43-ата пък попадение на Муса Диаби за Байер не беше признато след намесата на ВАР, защото в атаката имаше игра с ръка.

Патрик Шик пропусна да вкара за 3:1 в 58-ата, когато изскочи сам срещу стража Рафал Гикевич. Все пак чехът успя да го направи в 75-ата, когато не даде шанс на вратаря след удар с левия крак. В 81-вата Гикевич допусна грешка, отивайки далеч напред, в резултата на което Флориан Виртц заби последното попадение.

Баварците отдавна бяха свалили гарда и в заключителните минути гостите удариха и две греди - чрез Шик и новото попълнение Амин Адли

Аугсбург има само една точка и само един гол на своята сметка.