След като Борусия (Мьонхенгладбах) спря шампиона, се сгромоляса шумно в Леверкузен

Байер (Леверкузен) записа първа победа през новия сезон в Бунделигата, след като разби с 4:0 Борусия (Мьонхенгладбах) на "БайАрена". "Аспирините" на практика решиха този двубой още до осмата минута, когато водеха с две попадения след автогол на Ян Зомер и гол на Патрик Шик. Гладбах пропусна шанса да се върне в мача, след като Щиндъл пропиля дузпа в края на първото полувреме. След почивката Муса Диаби покачи в 55-ата минута, а Надим Амири  (87') оформи крайния резултат. С този успех Леверкузен излезе на второ място във временното класиране с актив от четири точки. "Жребчетата" имат една след равенството с Байерн (Мюнхен) в първия кръг.

Още в третата минута Леверкузен излезе напред в резултата след куриозен автогол на Ян Зомер.Удар на Мичел Бекер по земя срещна дясната греда, а стражът на Борусия не се ориентира, топката рикошира в крака му и влезе във вратата за 1:0. В осмата минута "аспирините" удвоиха след хубав удар на Патрик Шик от границата на наказателното поле. Зомер отново не успя да се намеси по най-добрия начин, въпреки че докосна топката.

В 15-ата минута Гладбах можеше да се върне в мача, но удар на Хофман срещната гредата. Късметът продължи да обръща гръб на тима на Ади Хютер, който в 20-ата минута трябваше да извърши принудителна смяна, след като Тюрам получи контузия.

Шест минути преди почивката Патрик Шик като по чудо не отбеляза втория си гол в мача. Чехът се възползва от неразбирателство между централните бранители на гостите и излезе очи в очи със Зомер. Нападателят стреля между краката на швейцарския страж, но топката чукна единия му крак и за негов късмет излезе в корнер.

Две минути преди почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа. Бекер извърши нарушение около границата на наказателното поле и първоначално главният рефер отсъди свободен удар. След намесата на ВАР обаче решението бе променено на дузпа. Щиндъл изпълни лошо и Храдецки изби удара му от бялата точка.

Борусия започна активно второто полувреме. До гол обаче отново стигна Байер. Това се случи в 55-ата минута, когато Диаби стреля силно, топката рикошира в крака на Бансабаини и влезе във вратата на Зомер за трети път тази вечер. В 65-ата минута удар на Шик от няколко метра срещна гредата.

Три минути преди края Амири оформи крайния резултат след силен удар от нова неубедителна намеса на Зомер.