Витес остави Андерлехт без европейски футбол

Витес надви с 2:1 Андерлехт и отстрани гранда на белгийския футбол на прага на груповата фаза на Лигата на конференциите. Максимилиан Витек вкара и двата гола за нидерландците, а ветеранът Лиор Рефаелов върна едно попадение в края, но с общ резултат 5:4 напред продължи Витес.

След 3:3 в Брюксел днешният реванш също предложи много емоции. Витек откри за домакините още в 4-ата минута, възползвайки се от подаване на Елазар Даса. В началото на второто полувреме отново комбинация между двамата доведе до втори гол за Витес. В 81-ата минута една отскочила от гредата топка попадна на крака на Рефаелов и израелецът я прати в мрежата, но до края белгийците не съумяха да изравнят.

В групите ще играе и ФК Копенхаген. Датският тим, който в предишния кръг елиминира Локомотив (Пловдив), беше повече от убедителен срещу Сивасспор - 5:0. "Лъвовете" спечелиха и първия мач с 2:1, а днес тотално съсипаха несъстоятелния си съперник. Всички голове бяха дело на различни футболисти. Резултата откри Йенс Стаге, а след него се разписаха Мохамед Дарами, Лукас Лерагер, Пеп Биел и Расмус Хойлунд