Андерлехт и Витес сътвориха една от драмите тази вечер

Отборите на Андерлехт и Витес завършиха 3:3 в един от най-вълнуващите сблъсъци от Лигата на конференциите тази вечер. В първа среща от плейофа домакините губеха с 2:3 до 90-ата минута, но успяха да изравнят. Те дори можеха и да спечелят, но в продължението пропуснаха дузпа.

Бенито Раман (10’, 34’) вкара два гола за белгийците през първото полувреме, а освен това удари и греда. Между попаденията Ели Даса беше изравнил за 1:1. Секунди след подновяването на играта Николай Фредериксен изравни отново, а в 72-ата Усама Танане даде за първи път преднина на нидерландците. В последната минута на редовното време Яри Вершаерен се разписа за 3:3, а в петата минута на добавеното време Лиор Рафаелов пропусна да донесе аванс на Андерлехт, след като от дузпа стреля в гредата.

В същото време Фейенорд е сигурен участник в групите, след като на своя стадион смаза с 5:0 Елфсборг. С хеттрик впечатли младият колумбиец Луис Синистера.

Базел пък надви с 3:1 друг шведски представител - Хамарби.