Национална лига футзал: Левски - Черно море

ПСВ не се възползва от голямото си предимство, Бенфика е в групите на ШЛ

Бенфика удържа натиска на ПСВ Айндховен и се добра до нулево равенство на "Филипс Стейдиъм", с което си осигури място в груповата фаза на Шампионската лига. Лукас Верисимо получи червен картон и остави португалците в намален състав още в 32-ата минута, но те не се огънаха. ПСВ имаше изобилие от положения, с които да стигне поне до продължения, но и късметът не беше на страната на домакините след удар в гредата на Еран Захави.

В първия мач ПСВ поведе с 2:0 на почивката, но Коди Гакпо върна едно попадение и направи реванша непредвидим. "Филипсите" разчитаха на мощно начало днес, с което да изравнят общия резултат, но Бенфика се защитаваше доста организирано, а нидерландците не бързаха да рискуват.

Най-деен в редиците на нидерландците беше Филип Макс. Левият бек постоянно се влючваше напред, а в 23-ата минутанегов удар накара Одисеас Влаходимос да се намесва. Гакпо също се стремеше да поставя под напрежение отбраната на Бенфика, но Чуквунонсо Мадуеке и Еран Захави в големи периоди от първото полувреме оставаха изолирани.

В 30-ата минута опасна контра на португалците завърши с пас на Адел Таарабт към Рафа Силва, но той не успя да прати топката в мрежата. Секунди след това Лукас Верисимо, който вече имаше жълт картон, фаулира Гакпо и реферът Славко Винчич го изгони. ПСВ можеше веднага да се възползва от численото си предимство, но Мадуеке шутира на сантиметри от гредата, а в 42-ата миута, отново той излезе на добра позиция, но Влаходимос внимаваше.

Въпреки че отборът му беше с 10 човека, наставникът на Бенфика Жорже Жезус не вкара допълнителен защитник на почивката. в 51-ата минута поредният корнер пред вратата на гостите доведе до напрежение, но топката беше изчистена. Малко по-късно Жезус все пак реши да предприеме смяна и пусна Ян Вертонген вместо Таарабт.

В 58-ата минута Бенфика контраатакува опасно, но Роман Яремчук стреля неточно. В 62-ата Захави нацели гредата, а Влаходимос изби последвалия мощен шут на Рамальо

Двайсетина минути преди края треньорът на ПСВ Роджър Шмит предприе тройна смяна и в игра се появиха Армандо Обиспо, Йорбе Вертесен и Брума. За Влаходимос и защитата пред него ставаше все по-трудно. Гръцкият страж отрази удар на Ибрахим Сангаре, а после отчая и Рамальо.

Феновете на ПСВ правеха всичко възможно да дадат допълнителна увереност на своите. Бързият Гакпо имаше шанс да се разпише в 83-ата минута, но прати топката в аут. Последната опасна ситуация пред вратата на Бенфика дойде в добавеното време след фаул на Николас Отаменди срещу Марио Гьотце. С изпълнението се нагърби Захави, но израелецът стреля над гредата.