Бенфика взе първия сблъсък с ПСВ Айндховен, но интригата остава

Бенфика спечели с 2:1 първия сблъсък с ПСВ Айндховен от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Този резултат обаче запазва сериозна интрига за реванша след седмица в Нидерландия.

Домакините на “Луш” откриха резултата още в 10-ата минута. Роман Яремчук пусна пас в коридор за Рафа Силва, който с наглед лек удар по земя успя да намери далечния ъгъл на вратата и да отбележи за 1:0.

В 42-ата минута “Орлите” удвоиха преднината си. При едно центриране от корнер се стигна до суматоха пред вратата и Юлиан Вайгъл бе най-съобразителен, за да отбележи за 2:0.

В 51-ата минута обаче ПСВ стигна до много ценен гол. Гостите организираха контраатака, Коди Гакпо напредна от центъра на терена до границата на пеналта и с мощен шут не даде шанс на вратаря за 2:1.

Срещата прикючи при този резултат, като Бенфика е с едни гърди по-близо до целта, но предстои доста интересен реванш след седмица в Нидерландия, в който всичко може да се случи.