Хофе и Унион си вкараха четири гола и едва не контузиха един от съдиите

Съставите на Хофенхайм и Унион (Берлин) завършиха 2:2 в динамичен мач от втория кръг на Бундеслигата, след който и двата отбора продължават да са без загуба.

Столичани даже имаха повече положения. Те поведоха още в 10-ата минута чрез Нико Гиселман, но домакините набързо обърнаха в своя полза. В 14-ата Кевин Акпогума изравни, а в 30-ата Якоб Бруун Ларсен даде преднина на Хофе - 2:1. Голмайсторът на Унион Тайуо Ауоний се прояви отново, реализирайки за 2:2 две минути след почивката.

По-късно в двубоя Макс Крузе можеше да вкара за “железните” от Берлин. В добавеното време те останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Марвин Фридрих, но домакините нямаха време да се възползват от численото си предимство.

Срещата ще се запомни и с инцидента в 78-ата минута, когато Баумгартнер от състава на Хофе неволно е сблъска със страничния съдия Мике Пикел. Реферът се нуждаеше от известно време, за да се завърне на терена, но все пак успя да довърши мача.