Хофенхайм се нуждаеше от продължения, за да се промъкне напред за Купата на Германия

Отборът на Хофенхайм постигна измъчена победа с 3:2 над третодивизионния Виктория Кьолн в мач от първия кръг на турнира за купата на Германия.

В редовното време двубоят завърши 1:1 и макар Хофенхайм да бе по-активният тим през цялото време, гостите много трудно пречупиха съпротивата на съперника си.

Андрей Крамарич даде преднина на Хофенхайм в 27-мата минута от дискусионна дузпа, но домакините изравниха само шест по-късно с много красив фалцов удар на Зимон Хандле.

До края на редовните 90 минути нов гол не падна, но само три минути след старта на продължението Мунас Дабур отново даде аванс на тима от Бундеслигата.

Това обаче не отказа домакините и в 102-рата минута бранителят Кристоф Грегер с глава изравни за 2:2.

Втори гол на Крамарич в 108-мата минута обаче свърши работата за Хофенхайм и осигури на зийндхаймци класиране във втория кръг.

В други мачове от дшения ден Инголщад победи като домакин Ерцгебирге Ауе с 2:1, а Карлсруе разби като гост Шпортфройнде Лоте с 4:1.