Верона и Каляри с категорични победи за Купата на Италия

Отборите на Верона и Каляри не срещнаха затруднения в своите мачове от 1-ия кръг за Купата на Италия. Отборът от града на Ромео и Жулиета спечели с 3:0 срещу Катандзаро, докато сардинци се наложиха с 3:1 над Пиза.

Верона стигна до успеха с три гола през първото полувреме. Корай Гюнтер откри в 23-ата минута, след това Паскуале Фацио си отбеляза автогол в 33-ата минута, а третият гол бе на сметката на Дарко Лазович в 42-ата минута. В следващия кръг тимът ще срещне победителя от сблъсъка между Емполи и Виченца.

Каляри също отбеляза и трите си гола през първата част. Разван Марин откри в 28-ата, Анотнио Карачольо си вкара автогол в 36-ата, а Алесандро Дейола направи резултата класически в 45-ата минута. Почетният гол за Пиза бе дело на Гаетано Мазучи в 67-ата минута. В следващия кръг бившият клуб на Кирил Десподов ще играе срещу Читадела.

В събота се изиграха още два мача от турнира, които бяха доста по-оспорвани. Беневенто отстрани СПАЛ след успех с 2:1 след продължения. Читадела пък надви Монца със същия резултат, но в редовното време.