Трансферът на Джеко все още се бави… но играчът вече дебютира за Интер с гол

Може все още да не е официално играч на Интер, но нападателят Един Джеко направи своя дебют за “нерадзурите” при победата с 3:0 над Динамо Киев в контрола. 35-годишният играч дори вкара един от головете в мача, в който игра само през първото полувреме.

Потвърждението на трансфера на Джеко все още се бави, тъй като футболистът трябваше да се разбере за заплатите, които Рома му дължи за юли и август. В последните часове обаче италианските медии съобщиха, че босненският национал се е съгласил да вземе само половината пари от въпросните възнаграждения и така “вълците” са позволили той да участва в днешната контрола на новия си тим. Очакванията са много скоро преминаването му на “Джузепе Меаца” да бъде официално оповестено от италианския шампион.

Що се отнася до самия мач, Николо Барела откри резултата в 13-ата минута с невероятен гол, като топката му беше подадена след два паса с пети на Джеко и Стефано Сенси. В 34-ата именно Барела изведе Джеко сам срещу излезлия извън наказателното си поле вратар и босненецът вкара първия си гол с екипа на Интер. Крайният резултат беше оформен от Сенси в 60-ата минута. Симоне Индзаги пусна много силен титулярен състав, който може да е същият за първия мач на отбора в Серия А - домакинство на Дженоа на 21 август. “Змията” спечели и шестте си контроли от предсезонната си подготовка, като в пет от тях не допусна гол.

Съставът на Интер (3-5-1-1): Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Сенси, Джеко (Пинамонти, Видал, Димарко, Весино, Ранокия, Коларов, Раду, Д'Амброзио, Заноти, Салседо, Агуме