Зарко с нов рекорд на пистата в първата тренировка в Австрия

Йоан Зарко (Pramac Ducati) постави нов рекорд на пистата „Ред Бул Ринг“ след като спечели първата свободна тренировка преди надпреварата за Гран При на Австрия в MotoGP с време от 1:22.827.

По този начин френският състезател подобри с 0.167 секунди постижението на своя съотборник Хорхе Мартин от квалификацията на австрийското трасе миналата седмица. Зарко постигна своето постижение с две напълно нови гуми в самия край на първите 45 минути за подготовка от втория пореден състезателен уикенд в Австрия.

Заради новите си гуми той бе с цели 0.798 секунди по-бърз от световния шампион Жоан Мир, който отново показа силно темпо с новото приспособление за заключване на задното окачване на Suzuki. Трети в подреждането остана вторият пилот на японския производител Алекс Ринс, който бе с 0.903 секунди по-бавен от първия.

Четвъртото място в класирането грабна победителят от първата тренировка преди седмица Такааки Накагами (LCR Honda), който остана на 0.963 секунди зад Зарко. Петицата бе затворена от Алейш Еспаргаро (Aprilia), а лидерът в световния шампионат Фабио Куартараро (Yamaha) остана шести. Сесията не завърши по най-добрия начин за единствения пилот на Yamaha този уикенд, който трябваше да спре своя мотор край трасето минути преди изтичането на време заради технически проблем.

Останалите места в първите десет, които дават прави на директно участие във втората фаза на утрешната квалификация, към момента се заемат от Алекс Маркес (LCR Honda), Франческо Баная (Ducati), Марк Маркес (Honda) и победителят от Гран При на Щирия Хорхе Мартин.

Втората петъчна тренировка преди 11-я кръг в MotoGP за сезон 2021 започва в 15:10 часа българско време.

Снимки: Gettyimages