Мартин Минчев се включи силно, но Спарта отпадна от Монако

Монако елиминира Спарта (Прага) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като и в реванша победи чешкия тим. Преди седмица "монегаските" се наложиха с 2:0 като гост, а днес спечелиха с 3:1 на своя "Луи II". Мартин Минчев влезе като резерва за Спарта в 66-ата минута и имаше доста силни изяви, но отборът му отпадна и ще се бори за място в групите на Лига Европа.

Преди почивката сериозен пропуск за Монако направи Кевин Фоланд. Германският нападател се озова на отлична позиция в 21-ата минута, но стреля право във Флорин Ница. Румънецът блесна с важно спасяване и точно преди почивката след шут на Александър Головин.

Ница се прояви още веднъж в 48-ата минута, когато отрази удар на Фоланд, но малко след това именно бившият нападател на Хофенхайм подаде на Желсон Мартинш и той откри резултата.

В 56-ата минута Головин беше изведен от Висам Бен Йедер и намери долния десен ъгъл на вратата - 2:0. Десетина минути по-късно Адам Хложек прати топката във вратата на Монако, но голът беше отменен заради засада.

Минчев замени Хложек в 66-ата минута и създаде доста проблеми на бранителите на домакините. Негов изстрел в 72-ата минута беше избит в корнер, а Давид Карлсон не се възползва от хубаво центриране на българина.

В 78-ата минута Давид Павелка намери Карлсон и шведът намали на 1:2, но много скоро Монако реши всичко с точен удар на Софиан Диоп (81'). Съперник на тима на Нико Ковач за място в груповата фаза ще е Шахтьор (Донецк).