Монако взе добър аванс срещу Спарта, расистки скандал беляза мача в Прага

Френският Монако взе добър аванс като гост на Спарта в Прага в двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Монегаските се наложиха с 2:0 над водения от бившия треньор на Лудогорец Павел Върба отбор и гледат уверено към реванша след седмица.

Българският футболист Мартин Минчев остана резерва за домакините. Гостите стигнаха до попадение в 37-ата минута чрез Орелиан Чуамени, който се разписа с глава след корнер. След гола играчите на Монако се отправиха към съдиите и се оплакаха от расистки възгласи от страна на чешката публика, която е надавала маймунски звуци.

Капитанът на Монако Висам Бен Йедер направи знак на съотборниците си да напуснат терена. Това обаче не се случи и след няколко минути играта се поднови. След почивката Кевин Фоланд направи 2:0 за гостите и на практика предреши изхода на сблъсъка.