Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Ливърпул загря за новия сезон с бой над Осасуна

Ливърпул завърши лятната си подготовка преди началото на новия сезон по най-добрия възможен начин. Възпитаниците на Юрген Клоп победиха с 3:1 Осасуна на “Анфийлд” и зарадваха своите привърженици. Автогол на Хесус Аресо в 14-ата и две попадения на Роберто Фирмино в 21-ата и 41-ата минута донесоха успеха на домакините, докато почетния гол за гостите реализира Кике Гарсия в 70-ата минута.

Макар да излезе без много от големите си звезди в този мач, Ливърпул нямаше проблем да поеме контрола още от самото начало. Така в 14-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Такуми Минамино бе изведен в наказателното поле, той си освободи пространство и стреля, като след рикошет в Хесус Аресо топката се оплете в мрежата за 1:0.

В 21-ата минута резултатът бе удвоен. Костас Цимикас центрира отляво и Роберто Фирмино отблизо засече за 2:0.

Третият гол падна в 41-ата минута, като този път Минамино центрира към Фирмино, бразилецът овладя на гърди и елегантно промуши кълбото под плонжа на вратаря.

Осасуна успя да направи загубата си малко по-почетна. В 70-ата минута Кике Гарсия се разписа с глава след центриране на Рубен Гарсия.

Това бе последна проверка за мърсисайдци, които започват новия сезон в Премиър лийг с гостуване на Норич. Осасуна също приключи с контролите и вече чака пъривя си мач за сезона в Ла Лига срещу Еспаньол.