Ливърпул показа добри неща, но не успя да победи Атлетик (Билбао)

Ливърпул завърши наравно 1:1 в контрола с Атлетик (Билбао). Диого Жота откри резултата в 13-ата минута, а Алекс Беренгер изравни в 53-ата минута. Харви Елиът удари греда в 75-ата минута след великолепен удар. Мърсисайдци ще изиграят последната си проверка преди старта на сезона утре, отново на “Анфийлд”, срещу Осасуна.

Притеснителна новина за мърсисайдци бе контузията на Андрю Робъртсън, който напусна терена малко преди почивката. Той напусна терена, подкпрепян от физиотерапевтите на клуба, след като получи удар в глезена.

Срещата се игра прeд около 40 000 зрители на “Анфийлд”, което е 75 процента от капацитета на стадиона. Това е най-голямата публика, събирала се на съоръжението за последните 16 месеца, в едва втория мач пред зрители за този период. От клуба обаче трябваше да се извиняват на привържениците, тъй като въвеждането на нова електронна система доведе до опашки на вратите и се наложи двубоят да започне с 30-минутно закъснение.

Ливърпул стартира във вихрено темпо - с дълбока преса и постоянни атаки. Отборът на Юрген Клоп поведе в 13-ата минута, когато отлична комбинация изведе Жота, а португалецът откри с удар по диагонала. Малко по-късно Салах бе изведен отдясно, напредна и намери Жота. Той стреля към опразнената от вратаря врата, но Мартинес изчисти от голлинията.

Мърсисайдци продължиха с атаките, но в 21-ата минута Иняки Уилямс бе близо до изравняване. След половин час игра попадение на Мане бе отменено поради засада, а малко по-късно вратарят на гостите отрази удар на Салах. Алисон трябваше да спасява нов удар на Уилямс в 35-ата минута.

Атлетик изравни в 53-ата минута след попадение на Беренгер, който се разписа с удар отблизо. След почивката в играта на Ливърпул нямаше същото темпо, а направените множество смени съвсем нарушиха ритъма на игра. В 75-ата минута Елиът отправи много хубав удар, но топката срещна гредата.