Битката за второто място продължава след равенство на ЦСКА - София с Крумовград, Локомотив и Левски излизат в мач за престиж в Пловдив

Янтра (Полски Тръмбеш) бие след дузпа в последната секунда

Третият от миналия сезон на Северозападната Трета лига – Янтра (Полски Тръмбеш) се наложи с 3:2 в с. Галата над местния Пещера.

Двубоят е от 1-и кръг на Северозападна Трета лига.

Гостите започнаха вихрено и до 5-ата минута Любомир Генчев и Тони Маречков пропуснаха да открият резултата. Това все пак се случи половин час след първия съдийски сигнал, когато Генчев стреля неспасяемо от воле.

Той беше и в основата на втория гол. След удара му в 50-ата минута, топката се отби в гредата и той я подаде на Маречков, който удвои. Четвърт час по-късно Младен Русков намали – 1:2.

В следващите минути Виктор Василев и Марио Балъков пропуснаха да вкарат за Янтра. Четвърт час преди края, въпреки протестите на футболистите от Янтра, реферът отсъди дузпа, която Атанас Георгиев реализира, възстановявайки равенството.

Секунди преди последния съдиски сигнал Генчев бе фаулиран и сам вкара дузпата за окончателното 2:3.