Осем гола и две греди белязаха контрола между Балкан и Пещера в Ботевград

Балкан победи Пещера (Галата) с 5:3 в приятелска среща, играна в Ботевград. Стана равностоен мач, като на моменти домакините имаха лек превес.

Банско отстъпи на Академия Пандев в контрола

Тон за голеадата даде Кристиян Ковечев с попадението си в 25-ата минута. Гостите отговориха с удар в гредата на Альоша Илиев. Атаките се редуваха към двете врати, но резултата се запази до края на полувремето.

Само за 5 минути след почивката паднаха 3 гола. Първо в 54-ата Атанас Георгиев изравни. 180 секунди по-късно Калоян Бонев отново даде аванс на ботевградчани. В 59-ата обаче Альоша Илиев реализира за 2:2. Секунди след това Бонев уцели гредата. В 76-ата минута Николай Цветков пак изведе Балкан напред. Последните 6 минути на контролата бяха инфарктни. Първо в 84-ата Атанас Георгиев отново заличи пасива на Пещера. В 89-ата обаче Бонев също вкара второ попадение, а секунди по-късно точен беше и Димитър Руйчев – 5:3.