Шампионът на Австрия излъга Барселона под дъжда в Залцбург (видео)

Шампионът на Австрия Ред Бул Залцбург победи с 2:1 като домакин Барселона в приятелска среща. Под проливния дъжд на “Ред Бул Арена” австрийците излъгаха испанския гранд с по едно попадение в края на всяко от двете полувремена. В 43-ата минута 18-годишният хърватски халф Лука Сучич даде аванс на Залцбург в резултата, а в 83-ата датският нападател Мартин Брайтуайт изравни по куриозен начин. В последната минута Брендън Аарънсън донесе победата на домакините. Барселона игра без аржентинската си суперзвезда Лионел Меси, който технически в момента не е футболист на каталунците, тъй като договорът му с клуба изтече на 30 юни и все още не е официално подновен. Аржентинското ново попълнение Серхио Агуеро също не взе участие в контролата.

Играчите на Роналд Куман сътвориха опасности за вратата на Залцбург през първата част, като най-добрата възможнотс за гол пред каталунците през първите 45 минути се откри пред Мемфис Депай. Нидерландското ново попълнение на Барселона обаче не уцели вратата с фалцов удар от близко разстояние, като претендираше след това, че е бил и побутнат отзад от противников футболист. Най-добрите голови положения през първото полувреме обаче се откриха пред домакините от Австрия и по-конкретно пред Ноа Окафор. Младият швейцарски нападател направи няколко пропуска, като поне два от тях бяха доста сериозни.

Стигна се до 43-ата минута, когато Лука Сучич пробва далечен изстрел, получи се лек рикошет в тялото на играч на Барселона и топката попадна във вратата - 1:0. Като цяло второто полувреме бе доста по-безинтересно от първото, като и двата тима направиха редица смени, а в 83-ата минута резервата Мартин Брайтуайт изравни. След изстрел на играч на Барселона топката се отби от тялото на футболист в червен екип, а оттам срещна краката на Брайтуайт и той с немалка доза късмет се превърна в автор на попадението за 1:1.

Домакините все пак се добраха до престижната победа в последните секунди, след като Чиквубуйке Адаму получи топката в наказателното поле на Барса, изигра много добре ситуацията и стреля, а топката се отби от десния страничен стълб. Кълбото след това попадна много удобно на крака на дебнещия Брендан Аарънсън и той го изпрати в празната врата, донасяйки по този начин победата на Залцбург.

Снимка: FC Red Bull Salzburg EN / Twitter