Чунчуков вкара хубав гол, но отборът му загуби от новак (видео)

Отборът на Сепси допусна изненадваща домакинска загуба с 1:2 от новака в Лига 1 на Румъния Миовени в сблъсъка между двата тима от 3-ия кръг. Българският нападател Цветелин Чунчуков бе титуляр и отбеляза красив гол за домакините, но това се случи чак в добавеното време на мача и попадението се оказа само почетно. Радослав Димитров също взе участие в срещата, като се появи като смяна в 56-ата минута на мястото на Ахакбар.

Миовени взе преднина от два гола, след като първо Лучиан Думитриу откри резултата в 38-ата минута, а след това Богдан Русу удвои в 46-ата.

Сепси опита да се върне, но усилията му стигнаха само за почетно попадение. В добавеното време на мача Богдан Митреа намери с прехвърлящ пас за Чунчуков, който овладя добре, финтира вратаря и от малък ъгъл успя да промуши кълбото в мрежата за крайното 1:2.

Това бе първа загуба за Сепси от началото на сезона, като тимът се намира на 7-ото място в класирането с 4 спечелени точки. За Миовени пък това бе първи успех, с който той се изкачи до 12-ата позиция с 3 точки.