Берое прибра трите точки след късна драма и пет гола в Благоевград

След късна драма и множество обрати Берое победи Пирин (Благоевград) като гост с 3:2 в мач от втория кръг на efbet Лига. Алюн Фон вкара първото попадение в мача още в 7-ата минута, но само 17 по-късно Пирин обърна. Красимир Станоев изравни (14), а Станислав Костов вкара и второто попадение за домакините (24). Ключовият момент дойде в самия край на двубоя, когато Спас Георгиев бе изгонен в 84-ата минута, а секунди по-късно дебютантът Омар Сако вкара за 2:2. В продължението на срещата в герой за "заралии" се превърна Джунейт Али, който донесе трите точки в актива на Берое. Така старозагорци прекъснаха серията си от 8 поредни мача без успех в елита и продължават с пълен актив от точки след първите два кръга.

Камбуров, Камара и Генов пропускат мача на Берое с Пирин

След първоначалния натиск, който оказа Пирин, Берое успя да открие резултата още в 7-ата минута. Стив Фуртадо центрира в наказателното поле и намери откъсналия се от Николай Бодуров Алюн Фол. Нападателят успя от воле с левия крак да засече топката и да я прокара през краката на Петър Петров, за да открие резултата.

Само 4 минути по-късно обаче се стигна до ситуация, след която Пирин получи правото да изпълни дузпа. След центриране на Станислав Манолев Брахими се опита да завърши атрактивно със задна ножица. Точно преди да удари топката обаче Реян Даскалов изчисти с ръка. Първоначално не последва сигнал от главния съдия, но след преразглеждане на ВАР Радослав Гидженов промени решението си и посочи бялата точка.

29 Пирин - Берое

С изпълнението се нагърби Красимир Станоев, който не сбърка и вкара за 1:1 в 14-ата минута.

В 24-ата минута Пирин направи обрата пълен. Тогава Бодуров намери Костов, който напредна и подаде към Станислав Манолев. Опитният бранител върна обратно на нападателя, който с плътен шут по земя матира Нордин Бакер и вкара за 2:1. Така Костов вкарва отново в българския елит след повече от двугодишна пауза. За последно той вкара през май 2019 година с екипа на Левски.

В следващите 15-ина минути двата тима не си създадоха интересни положения. В 38-ата Занев пусна дълга топка напред към Станислав Костов, който се откъсна от отбраната на "заралии", но бе изпреварен от Бакер и стражът улови.

До края на първата част двата тима стояха равностойно на терена, като в заключителните минути Берое се опита да внесе напрежение в наказателното поле на "орлетата". До попадение обаче така и не се стигна и Пирин излезе с аванс на почивката.

В 47-ата минута домакините пропуснаха златен шанс да вкарат и трети гол. Станислав Костов се освободи от Александър Цветков и се прекрасен пас изведе на чиста позиция Спас Георгиев. Крилото на "орлетата" обаче стреля неточно и не успя да се разпише.

В 63-ата минута Кукула бе изведен очи в очи с вратаря на Пирин след добра контраатака на гостите. Нападателят на Берое обаче се строполи в наказателното поле, като очакваше отсъждането на наказателен удар, но сигнал от рефера не последва.

2 минути по-късно Лебон отправи коварен удар, но Петров изби с една ръка. В 75-ата минута Мечев опита далечен изстрел, но крайно неточно.

13 минути преди края Илиян Стефанов се оказа на чиста позиция и стреля, но вратарят на домакините парира удара му. В 84-ата минута Спас Георгиев остави Пирин с 10 души на терена, след като бе санкциониран с втори жълт картон.

След последвалото статично положение Симеон Мечев центрира в наказателното поле и намери централния бранител Омар Сако, който отбеляза с глава. Така новото попълнение на Берое успя да се разпише в официалния си дебют, след като се появи от резервната скамейка.

В 92-ата минута Берое направи още един обрат в мача. Джунейт Али подаде към Илиян Стефанов, който върна обратно към нападателя и той с прецизен удар матира Петър Петров - 3:2. До края на срещата самият Стефанов можеше да вкара още едно попадение за старозагорци, но стражът на "орлетата" спаси.

Така Берое събира в актива си 6 точки, след като в предишния мач се наложи над Локомотив (София). Пирин от своя страна остава без пункт в елита след две поредни поражения на старта.

ПИРИН 2:3 БЕРОЕ