Барселона разгроми Щутгарт в контрола

Барселона разгроми с 3:0 германския Щутгарт в контролен мач, игран на “Мерцедес-Бенц Арена”. Попаденията за каталунците отбелязаха Мемфис Депай (21), Юсуф Демир (36) и Рики Пуч (73).

“Лос кулес” откриха головата си сметка в средата на първото полувреме, когато Френки де Йонг подаде отлично към сънародника си Депай. Нидерландецът се освободи от Щенцел и със силен шут прати топката в мрежата за 1:0. В 37-ата минута нова комбинация между Депай и Гризман доведе до втори гол. Французинът подаде наблизо на новото попълнение Юсуф Демир, който отблизо не сбърка. Втората част започна лошо за каталунците, които загубиха Клеман Лангле. В 62-ата минута Рики Пуч вледе на мястото на 16-годишния Гани и бързо намери мрежата за 3:0, като в основата на попадението отново беше замесен Гризман. Следващата проверка на Барселона на германска земя е на 4 август срещу РБ Лайпциг.

Треньорът на Барселона Роналд Куман се изказа възторжено за играта на отбора в проверката. “Отличен мач срещу силен отбор, който е изиграл повече мачове от нас. Показахме, че сме на верен път. Трябва да подобрим още физическата си форма и играчите ми работят усилено върху това. Показахме майсторство в много от фазите на играта. Важно беше да покажем стремеж към успех, правилно отношение към работата.

Барселона започна контролите с успех, нападател се отчете с хеттрик

Можехме да спечелим и по-убедително, създадохме доста положения. Мемфис Депай отдавна е показал, че умее да бележи, това се видя и в миналия мач. Неговата връзка с Антоан Гризман дава резултати. Радвам се на конкуренцията в отбора. В следващите мачове очаквам Серхио Агуеро, надявам се и Лионел Меси да се завърне. Такива майстори в атака са ни нужни”, коментира нидерландецът. Барселона записа трети успех в предсезонните контроли, като преди Щутгарт надви Химнастик и Жирона.