Барселона започна контролите с успех, нападател се отчете с хеттрик

Отборът на Барселона постигна убедителна победа с 4:0 над третодивизионния Химнастик в първата си предсезонна контрола, която се изигра на “Естади Йохан Кройф" .

Единствените играчи от първия състав на каталунците, които взеха участие в приятелския мач, бяха Нето, Сержиньо Дест, Жерард Пике, Самюел Юмтити, Сержи Роберто, Миралем Пянич и Рики Пуч, които играха само през първото полувреме. И четирите попадения обаче паднаха след почивката. Нападателят от клубния дубъл Рей Манай (60’, 86’, 90’ - дузпа) се отчете с хеттрик, а Алекс Коядо (85’) добави един гол. Алекс Кинтанийя от състава на гостите си изкара директен червен картон в 38-ата минута.

Следващата проверка на Барселона е в събота срещу втородивизионния Жирона.