Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Трилър в град Левски – 6 гола и 2 пропуснати дузпи

Партизан (Червен бряг) победи с 4:2 в град Левски едноименният тим в контрола. Спарингът предложи много емоции. В 8-ата минута Калоян Тодоров тресна гредата на левскарската врата. 120 секунди по-късно Момчил Стоянов фаулира Антонио Иванджиков, но червенобрежкия страж Станислав Антонов спаси дузпата на Ивайло Раденцов. В 25-ата минута Калоян Тодоров изведе гостите напред в резултата след подаване на Милен Тонев. Левскарите реагираха моментално, но Антонов отрази шут на Венцислав Миленов. Младият Владимир Василев изпробва рефлекса на левскарския вратар, който изби.

Левски (Крумовград) победи Пирин (ГД) в Банско

Антонов пък отново се справи с поредната атака на домакините. Втората част беше още по-интересна. Десетина минути след началото й Тонев шутира, вратаря изби, но при добавката на Василев беше безпомощен – 0:2. В 62-ата минута Славей Байрактаров отправи топовен удар от границата на наказателното поле и откри головата сметка на Левски. При ответната атака Тонев реализира за 1:3. В 66-ата минута Иванджиков стреля с глава, но топката докосна ръката на Стоянов и рефера отново отсъди дузпа. Този път Миленов шутира в гредата.

Десетина минути по-късно Леон Илиев върна интригата, разписвайки се с глава – 2:3. Всичко приключи в 82-ата минута когато Стоянов подаде на Тонев и той фиксира окончателното 2:4.