СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Втора победа за Барса, Депай дебютира с гол (видео)

Барселона спечели и втората си контрола преди старта на новия сезон. Отборът на Роналд Куман се наложи с 3:1 над Жирона, а Мемфис Депай се разписа още в дебюта си с екипа на каталунския гранд. Нидерландецът се появи като резерва малко преди почивката и оформи крайния резултат от дузпа.

От основните футболисти като титуляри започнаха Сержиньо Дест, Жерард Пике, Самюел Юмтити и Сержи Роберто. Първите по-опасни положения създадоха играчите на Жирона, но Барса поведе в 22-ата минута, когато Пике реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Алехандро Балде.

Само три минути по-късно албанецът Рей Манай покачи на 2:0 след асистенция на Нилс Мортимър. В края на полувремето Мортимър игра с ръка в наказателното поле на Барса и Жирона също получи дузпа, а Самуел Саис не сбърка. Малко по-късно Манай се контузи и вместо него влезе Депай. Нидерландецът веднага блесна с пробив и опасен удар, а голмайсторът за Жирона Саис уцели греда точно преди почивката.

През второто полувреме Куман пусна Клеман Лангле, Миралем Пянич, Френки Де Йонг и Антоан Гризман. Барселона имаше пълно надмощие и пропусна доста положения. В 85-ата минута “блаугранас” получиха втора дузпа и зад топката застана Депай, който безпроблемно я реализира.