Колумбия отстрани Уругвай след дузпи

Отборът на Колумбия допълни полуфиналистите на Копа Америка, след като отстрани Уругвай след изпълнение на дузпи. Редовното време на стадион “Мане Гаринча” в Бразилия завърши 0:0. При дузпите “лос кафетерос” изпълниха точно 4 от наказателните удари срещу два за уругвайците и продължават напред, където ще срещнат победителя от мача между Аржентина и Еквадор. В другия полуфинал ще се изправят отборите на домакина Бразилия и Перу.

10 от Бразилия се добраха до минимална победа

Очакванията, че двубоят няма да е резултатен се оправдаха, въпреки присъствието на терена на големи имена в атака. И двата тима бяха записали по две чисти мрежи в груповата фаза и отново заложиха на силната игра в защита през първата част. Единственото положение за гол преди почивката се откри пред Колумбия, но Фернандо Муслера отрази удара на Дуван Сапата.

След паузата играта се оживи, като в 50-ата минута колумбийският страж Давид Оспина отрази изстрел на Нандес. Малко по-късно и Сапата стреля с глава, но ударът беше спасен. Така се стигна до дузпите. Звездите на Уругвай Единсон Кавани и Луис Суарес бяха точни, но при 4:2 Матиас Виня пропусна и така победата отиде в полза на Колумбия. Уругвай пък не може да преодолее фазата на 1/4-финалите от 2011 година насам.