Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Славия победи ЦСКА 1948 в атрактивна контрола

Славия победи ЦСКА 1948 с 3:2 в контрола между двата тима, изиграла се на стадион “Септември” в Разлог. “Белите” показаха по-добра игра и заслужено победиха в срещата, а точни за тях бяха Питър Макрилос (14’), Александър Златков (38’) и Тони Тасев (68’). ЦСКА 1948 също показа проблясъци и имаше своите моменти. За “червените” Минков вкара първото попадение още през първата част (38’), а Русев добави още едно в последните минути на мача (85’). Двубоят се излъчи НА ЖИВО по Sportal.bg и Sportal TV.

ЦСКА 1948 публикува програмата за контролите по дни и часове

През първите 10 минути двата отбора не си създадоха интересни положения. Славия бе по-активен, като опитваше атаки през зоната на Ради Кирилов отляво, но те не доведоха до нищо опасно.

В 12-ата минута обаче “белите” можеха да открият резултата. Тони Иванов получи в наказателното поле и с много елегантно завъртане елиминира защитник в “червено”. Освободил си пространство той вдигна топката към Питър Макрилос, който стреля от воле, но Тодоров спаси.

33 Контрола ЦСКА 1948 - Славия

Около 90 секунди по-късно обаче Славия все пак откри. Кръстев изведе Макрилос сам срещу вратаря, а австралийското крило не сбърка и от около десетина метра откри за 1:0.

В 28-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 опитаха да застрашат вратата на “белите” с далечен шут от дистанция, но той премина покрай страничния стълб.

В 32-ата минута след почивката за вода Георги Петков напусна терена и в игра се появи младия Иван Дерменджиев.

В 36-ата минута Славия имаше прекрасна възможност да удвои резултата. След недобро изчистване Вълчев отклони с глава и изведе Калоян Кръстев на чиста позиция сам срещу вратаря. Нападателят стреля от въздуха от около точката за изпълнение на дузпа, но стражът на “червените” спаси.

2 минути по-късно обаче изненадващо ЦСКА 1948 изравни резултата. След изпълнение на пряк свободен удар отляво топката бе центрирана, но изчистена от защитник. Тя обаче попадна в краката на футболист в “червено”, който я прати обратно в наказателното поле и успя да намери свободния Минков. Футболистът с номер 5 се обърне по прекрасен начин и с много плътен шут през няколко футболисти на Славия прати кълбото в горния ляв ъгъл на Дерменджиев.

На почивката и двата отбора направиха промени и вкараха нови футболисти в игра.

В 50-ата минута Георги Русев се освободи от защитниците на Славия и стреля добре, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Въпреки по-доброто начало за ЦСКА 1948, 9 минути по-късно “белите”, които днес се подвизаваха с резервния си черен екип, отново излязоха напред в резултата. След атака отляво топката бе подадена към Александър Златков, който стреля от границата на наказателното поле и с помощта на сериозен рикошет успя да матира стража на “червените”.

В 61-ата минута отново последва смяна на вратарите за Славия, като в игра влезе още по-младият Александър Михайлов.

Минута по-късно Русев напредна добре по крилото и пусна успореден пас по земя към Топузов, който стреля от близка дистанция, но защитник в “черно” се намеси и изкара в корнер.

В 68-ата минута прекрасна атака на Славия доведе до нов гол във вратата на “червените”. Тасевски с прекрасно прехвърлящо подаване изведе Златков, който пусна по земя към новото попълнение Тони Тасев. Той от своя страна нямаше затруднения и на празна врата от около 2-3 метра вкара за 3:1.

Следващите минути сериозни опасности не се създадоха. В 81-ата минута Хари Денков опита късмета си от далечна дистианция, но прати топката високо над напречната греда.

В 85-ата минута ЦСКА 1948 стигна до втори гол. След хубава атака Топузов бе изведен отдясно, с добро подаване прехвърли вратаря на Славия и намери непокрития Русев. Десятката на “червените” не пропусна и от много близка дистанция вкара с глава за 3:2. Това се оказа и последната интересна ситуация в мача.

За Славия това бе втора контрола, след като преди няколко дена момчетата на Златомир Загорчич се наложиха с 3:0 над Марек. В следващия си мач на 1.07 те ще играят с Хебър на подготвителния си лагер в Банско. За ЦСКА 1948 това бе първа проверка за лятото. След 3 дни “червените” излизат срещу Черно море отново в Разлог.

СЛАВИЯ 3:2 ЦСКА 1948
1:0 Макрилос (14)
1:1 Минков (38)
2:1 Златков (59)
3:1 Тасев (68)
3:2 Русев (85)

Стартови състави:

Славия: 1. Георги Петков, 70. Венцислав Керчев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 6. Костадин Велков, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 7. Питър Макрилос, 19. Тони Иванов, 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев

ЦСКА 1948: 1. Тодоров, 5. Минков, 3. Пиргов, 57. Зелямов, 55. Дилчовски, 8. Климентов, 28. Личев, 24. Марин, 66. Кирилов, 61. Добрев, 98. Йосков