Русия запази шансове за финалите в Римини след победа над Германия

Действащият победител във Волейболната Лига на нациите Русия запази реални шансове да се класира за финалната четворка на турнира в Римини. "Сборная" надигра Германия с 3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:15) в първата си среща от последната седмица на надпреварата.

По този начин Русия е на 5-о място във временното класиране с 9 победи, 4 загуби и 29 точки, с колкото е и 4-ия Франция, но с по-добро геймово съотношение. Също 9 победи и 4 загуби има и европейският шампион Сърбия, който е 6-и с 25 точки. Бундестимът пък е твърдо на 13-а позиция с 4 победи, 9 загуби и 13 точки.

Днес (22 юни) играчите на Туомас Самелвуо ще играят с домакините от Италия, които отстъпиха на олимпийския шампион Бразилия с 1:3 гейма, докато Германия ще спори със "Селесао". Мачовете са съответно от 22,00 и 20,30 часа българско време.

Най-полезен за руския тим бе Максим Михайлов с 18 точки (1 ас и 53% ефективност в атака) за победата. Дмитрий Волков (1 блок, 2 аса, 65% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и Егор Клюка (1 блок, 2 аса, 42% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) пък добавиха по 14 точки за успеха.

За Германия Моритц Райхерт (41% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) и Тобиас Крик (1 блок и 77% ефективност в атака) реализираха 12 и 11 точки.