И Япония разказа играта на България в Лигата на нациите

Волейболистите от националния отбор на България записаха 11-а загуба в турнира на Лигата на нациите в Римини (Италия). Възпитаниците на Силвано Пранди бяха тотално надиграни от Япония и логично загубиха с 0:3 (23:25, 18:25, 14:25).

28 Лига на нациите: България - Япония 0:3

Единствено в първата част българските волейболисти оказаха адекватна съпротива и дори имаха шанс да стигнат до успеха.

Момчетата на Силвано Пранди се намират на предпоследното 15-о място във временното класиране със само 2 успеха, 10 загуби и 7 точки.

Селекционерът Силвано Пранди започна със състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов, а като резерви влязоха Денис Карягин и Владимир Станков.

Волейболистите на Япония поведоха с 9:6 в началото на двубоя. Ас на Аспарух Аспарухов и 7:9. Страхотна блокада на Стефан Чавдаров - 9:11. Японците увеличиха преднината си при 19:13. Единична блокада на Николай Колев - 19:23. Мощен сервис на Мартин Атанасов помогна на тройната ни блокада да направи 20:23. Япония взе прекъсване и френският помощник треньор Филип Блейн даде указания на японските волейболисти. Мощна атака на Денис Карягин - 21:23. Ас на Мартин Атанасов съкрати разликата само на 1 точка при 22:23. Японския щаб взе ново прекъсване. Юджи Нишида изведе Япония до геймбол при 24:22. Аспарух Аспарухов атакува успешно по правата от зона 4 за 23:24. Таиши Ондера атакува мощно през центъра и Япония спечели първата част с 25:23.

Денис Карягин започна като диагонал в началото на втората част. Втората част бе равностойна до 3:3. Последваха 3 поредни точки за Япония - 3:6. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Денис Карягин намали до 7:8. Денис Карягин игра технично и вкара топката между блока и мрежата за 9:11. Юджи Нишида атакува мощно от зона 2 по диагонала за 13:10 за Япония. Денис Карягин намали до 11:15. Страхотна българска тройна блокада - 12:15. Юджи Нишида не можа да бъде спрян в атака от зона 4 - 14:18. Страхотен пайп на Аспарух Аспарухов - 15:19. Нов пайп на Юджи Нишида даде аванс от 6 точки на Япония при 21:15. Японците спечелиха втората част с 25:18.

Япония поведе с 6:4 в началото на третата част. Успешен пайп на Аспарух Аспарухов - 5:6. Японците поведоха с 11:6 след мощен сервис на Юджи Нишида. Гордан Люцканов се появи в игра за България. Второто техническо прекъсване дойде при 16:9 за домакините на Олимпийските игри в Токио. Радослав Парапунов атакува успешно за 11:17. Троен блок спря атака на Радослав Парапунов - 11:19. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Резервата Светослав Иванов би сервис в аут - 12:20. Японските волейболисти дръпнаха с 10 точки при 23:13. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Радослав Парапунов атакува в аут и азиатците стигнаха до мачбол при 24:13. Гордан Люцканов атакува успешно за 15:24. Япония спечели третата част с 25:14 и мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за България стана Аспарух Аспарухов със 17 точки. Николай Колев добави още 8 точки.

Юджи Нишида се отличи с 23 точки за състава на Япония.