Полша без проблеми срещу Аржентина в Лигата на нациите

Световният волейболен шампион Полша записа безпроблемна 4-а поредна и общо 11-а победа в Лигата на нациите. Играчите на Витал Хейнен биха категорично Аржентина с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в първия си мач от последната седмица на турнира в Римини.

Така Полша остава на 2-о място във временното класиране с 11 победи, 2 загуби и 33 точки и почти сигурно ще играе във финалната четворка. "Гаучосите" пък са 9-и със 17 точки след 6 победи и 7 загуби, с колкото са и 8-ия САЩ с 18 точки и 10-ия Италия с 16 точки.

Днес (22 юни) "Дружина полска" ще играе с коравия тим на Иран, който падна от Франция с 0:3 гейма, докато Аржентина ще излезе срещу "петлите". Срещите са съответно от 16,00 и 19,00 часа българско време.

Камил Семенюк (52% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) и Бартош Курек (1 блок, 2 аса и 45% ефективност в атака) станаха най-полезни за световните шампиони с 13 и 12 точки за победата.

За тима на Аржентина влезлият като резерва още в първия гейм Федерико Перейра приключи с 10 точки.