Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Бразилия даде гейм на Италия и остава начело в Римини

Олимпийският волейболен шампион Бразилия остана начело във временното класиране в Лигата на нациите, след като постигна 12-а победа. "Селесао" даде само гейм и се наложи над младия състав на домакините от Италия с 3:1 (25:19, 32:30, 22:25, 25:20) в първата си среща от последната седмица на турнира в Римини.

По този начин Бразилия е на първо място в подреждането с 12 победи, 1 загуба и 35 точки, с което почти сигурно ще се класира за финалната четворка. "Скуадра адзура" пък е 10-а с 16 точки след 6 победи и 7 загуби, с колкото са и 8-ия САЩ и 9-ия Аржентина, но съответно с 18 и 17 точки.

Днес (22 юни) Бразилия ще играе с отборът на Германия, който падна от действащия победител в Лигата Русия с 1:3 гейма, докато Италия ще излезе срещу "Сборная". Мачовете са съответно от 20,30 и 22,00 часа българско време.

Най-резултатен за олимпийските шампиони стана Рикардо Лукарели с 21 точки (3 блока, 3 аса, 54% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. А Уолъс Де Соуса (1 блок и 66% ефективност в атака) и Йоанди Леал (1 ас, 54% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) добавиха по 20 точки за успеха.

За "адзурите" Алесандро Микиелето също завърши с 20 точки (2 блока, 56% ефективност в атака и 10% перфектно посрещане), а Франческо Речине се отчете със 17 точки (1 блок, 42% ефективност в атака и 10% перфектно посрещане).