Уникално: 25-има играчи взеха участие за Италия в Евро 2020 досега

Селекционерът на Италия Роберто Манчини показа с каква дълбочина и с колко силен колектив разполага съставът на "адзурите" в Евро 2020.

Досега тимът е изиграл само три мача на турнира, но въпреки това игрови минути записаха 25-има от извиканите 26-има футболисти. При победата с 1:0 над Уелс в самия край на мача на терена дори се появи вторият вратар Салваторе Сиригу и така единственият играч на “Скуадра адзура”, който все още не е взел участие в мач от първенството, е третият страж на отбора Алекс Мерет. Именно двубоят срещу “драконите” е с основна заслуга за това почти всички играчи да са били използвани от Манчини по време на Евро 2020. Сред титулярите в тази среща попаднаха осем нови имена, а след почивката наставникът пусна в игра и други футболисти, на които разчита по-рядко.

Предстои да видим дали и други селекционери в турнира ще се осмелят да последват този пример и да използват максимално дълбочината на своите състави.