Селекционерът на Уелс: Загубихме този мач, но постигнахме целта си

Селекционерът на Уелс Робърт Пейдж остана доволен от представянето на своя отбор въпреки загубата с 0:1 от Италия. Причината е, че “драконите” завършиха втори в група А на Евро 2020, с което стигнаха до осминафиналите на турнира.

Три от три за Италия, “адзурите” спечелиха своята група без проблеми

“Не искахме играта да се отвори и да бъде от единия край на терена до другия. Също така не искахме да допуснем два или три гола. Надявахме се да използваме тримата ни нападатели на контраатаки, но, разбира се, когато останахме с десетима играчи на терена, беше тежко и се справихме добре в защита. Загубихме, но целта ни беше да продължим напред в турнира и успяхме да завършим сред първите два отбора в групата.

Страдахме в този мач, но трябва да поздравя играчите, защото се класирахме напред. Те трябваше доста да поработят. Аарън Рамзи за първи път от две години насам изигра три поредни срещи и затова той имаше проблеми. Няма смисъл да коментирам индивидуални изяви, всички футболисти бяха много добри. Никога не подценявайте характера на един уелсец. Много съм горд с моите момчета. Мача на Швейцария (3:1)? През първото полувреме не исках да знам нищо за него, но на почивката видяхме, че те водеха с 2:0 и се бояхме, че ще вкарат отново”, коментира Пейдж след двубоя.