Нидерландия и Австрия атакуват осминафиналите

Нидерландия и Австрия направиха силен старт на Евро 2020, а днес ще преследват победата и в мача помежду си на “Йохан Кройф Арена”. “Лалетата” стигнаха до трите точки срещу Украйна в най-атрактивния мач от началото на първенството. Успеха с 3:2 донесе защитникът Дензъл Дъмфрис, а и петте гола в двубоя паднаха след почивката. Австрия пък надви с 3:1 Северна Македония след силно второ полувреме.

Нидерландците демонстрират офанзивен и динамичен футбол, но защитата им е доста колеблива. Пред селекционера Фран де Бур стои задачата да намери точния баланс, който да превърне тима му в претендент за нещо голямо на еврофиналите. От своя страна, австрийците не блестят, но с футболисти като Дейвид Алаба и Марко Арнаутович могат да затруднят всеки съперник.

“Когато Марко е във форма, винаги ще е титуляр. Той е много важен за отбора и е напълно възможно да започне от първата минута срещу Нидерландия”, заяви селекционерът Франко Фода, но той няма да може да разчита на звездата си, защото Арнаутович беше наказан от УЕФА за един мач заради поведението си след гола във вратата на Северна Македония.

Михаел Грегорич също се включи много добре от пейката и отбеляза решаващия втори гол. Той обаче почти сигурно отново ще остане на пейката, а в отсъствието на Арнаутович мястото си в стартовия състав ще запази Кристоф Баумгартнер. Другият нападател ще е Саша Калайджич. Алаба ще е част от триото в защита, заедно с Александър Драгович и Мартин Хинтерегер

Арнаутович получи наказание, пропуска утрешния мач на Австрия

Травма в слабините остави Матайс де Лихт извън титулярите срещу Украйна, но защитникът на Ювентус вече тренира нормално. Въпреки това, в защитата отново ще започнат Стефан де Фрай, Дейли Блинд и Юриен Тимбер. По двата фланга ще играят Дъмфрис и Патрик ван Аанхолт

Де Бур няма да прави промени в атаката и отново ще гласува доверие на Мемфис Депай и Ваут Вегхорст. Тримата в средата на терена ще са Френки де Йонг, Мартен де Роон и Жоржиньо Вайналдум, който беше над всички срещу украинците.