Георги Дамянов изстреля НСА към финала в ББЛ А група

Третият на Запад в ББЛ А група НСА надви вицешампиона на Изток Шабла с 82:73, най-вече заради по-силната си втора част. Така "студентите" си заслужиха спор за титлата с отбора на Локомотив 2020.

Локо 2020 на Георги Младенов е на финал след невероятна драма с две продължения

Двубоят започна изключително равностойно, но и с доста пропуски, а след десет минути баскетболистите на Явор Аспарухов поведоха с 13:12. През втората част обаче настъпи подем в играта им, те вкараха 30 точки само в нея и на почивката се откъснаха с 43:27. Столичният тим поддържаше двуцифрен аванс и след паузата, а преди заключителната четвърт водеше с 64:47. До края Шабла успя да стопи част от изоставането си, но когато на практика мачът вече се доиграваше.

Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 22 точки (5 тройки), Виктор Серафимов отбеляза 19, с 11 е Мартин Петров. За Шабла Станислав Цонков отбеляза 27 точки, Симеон Савов реализира 16, с 10 и 7 асистенции завърши Андреан Мавров.