Локо 2020 на Георги Младенов е на финал след невероятна драма с две продължения

Локомотив 2020 е първият отбор, който се класира за големия финал на ББЛ А група. Тимът на легендата Георги Младенов триумфира с 88:86 над Бавни и яростни в истинска класика, която се реши след две продължения в столичната зала "Триадица".

В спора за титлата Локо 2020 ще се изправи срещу победителя от другата полуфинална битка между Шабла и НСА.

През по-голямата част от времето отборът на Георги Младенов владееше инициативата, като на полувремето Локомотив 2020 имаше аванс от две точки при 38:36. Преднината на домакините се покачи на шест след края на третата част, но силна последна четвърт от страна на плевенчани направи така, че капитанът на Локомотив 2020 Станислав Славейков трябваше да възстановява равенството при 68:68, изпращайки мача в първо продължение.

Първите допълнителни пет минути не успяха да излъчат победител, след като Самуел Франсис изпусна наказателен удар при 77:77, но във второто продължение Локомотив наложи волята си и триумфира с успеха след 88:85.

Станислав Славейков вкара 23 точки и овладя 17 борби за Локомотив 2020. Самуел Франсис реализира 18 точки, а по 15 добавиха Кристиян Ставрев и Милен Дудев.

Александър Илиев бе най-добър за Бавни и яростни с 25 точки, 5 борби и 5 асистенции. Христо Ангелов отбеляза 23 точки, Максим Генов се разписа с 21 точки и 12 борби, а Венцислав Георгиев остави 14 точки и 13 борби.