Португалия показа головата си мощ преди Евро 2020

Европейският шампион Португалия разгроми Израел с 4:0 в последната си проверка преди Евро 2020 и демонстрира головата си мощ. Резултатът на стадион "Жозе Алваладе" в Лисабон беше открит в 42-ата минута от Бруно Фернандеш. Само две минути по-късно той асистира на капитана Кристиано Роналдо, който удвои резултата. В 86-ата минута Португалия стигна до трето попадение чрез Жоао Кансело. В добавеното време Фернандеш оформия своя дубъл, както и крайния резултат в тази проверка. Така домакините продължиха серията си без загуба у дома, като в последните си 18 мача имат само едно поражение.

Срещу Израел Португалия пък бе записала последната си загуба в далечната 1981 година. Голямата новина в състава на Фернандо Сантош беше включването от първата минута на вратаря Руи Силва.

Двубоят започна с много активна игра на домакините, които търсеха гол от първата минута, но той така и не падаше, въпреки множеството положения пред вратата на Израел. В 37-ата минута се стигна до чудесна възможност пред Кристиано Роналдо, който стреля от въздуха и прати топката в очертанията на вратата, но стражът на Израел Офир Марсиано внимаваше и отрази удара.

Така се стигна до 42-ата минута, когато отбраната на гостите беше преодоляна. Жоао Кансело намери Бруно Фернандеш, плеймейкърът на Манчестър Юнайтед преодоля защитник и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Само две минути по-късно Бернандеш влезе в ролята на асистент на Кристиано Роналдо, като му подаде в наказателното поле и звездата на Португалия не сгреши за своя гол №104 с националната фланелка.

Националите на Португалия се ваксинираха срещу Covid-19 преди Евро 2020

През втората част и двамата селекционери извършиха множество смени, което повлия на темпото и ритъма на игра. Израел заигра по-смело и имаше възможност да върне един гол в 57-ата минута, когато Еран Захави отправи изстрел, но топката беше блокирана от защитник на Португалия.

Пред Захави се откри нова възможност в 81-ата минута, но и тя беше пропиляна, след като прати топката в тялото на Руи Силва. Това вдигна португалците на финален щурм, който се увенча с успех в 86-ата минута, когато след индивидуална акция Жоао Кансело направи 3:0. В добавеното време пък Фернандеш оформи крайния резултат с хубав удар извън наказателното поле.

Така Португалия записа изразителен успех преди старта на европейското. "Мореплавателите" са в много тежка група със световния шампион Франция, традиционната сила Германия и Унгария. Именно срещу маджарите Роналдо и компания ще стартират кампанията на 15 юни.

Португалия - Израел 4:0
1:0 - Фернандеш 42
2:0 - Роналдо 44
3:0 - Кансело 86
4:0 - Фернандеш 90
Португалия: Руи Силва, Жоао Кансело, Рубен Диаш, Пепе, Нуно Мендеш, Рубен Невес, Бруно Фернандеш, Карвальо, Роналдо, Силва, Жота.

Израел: Марсиано, Даса, Тиби, Дгани, Арад, Натчо, Лави, Менахем, Кинда, Захави, Соломон.