Словакия и Австрия не успяха да се победят преди Евро 2020

Националният отбор на Словакия, който само преди няколко дни завърши наравно 1:1 с българските национали, днес отново не успя да излъчи победител в сблъсъка си с друг участник на Евро 2020 - Австрия и двата тима завършиха при нулево равенство.

Словаците се представиха по-добре преди почивката, когато бяха и възможностите им за гол, но удари на Юрай Куцка в 18-ата и Робърт Мак в 28-ата не намериха целта. В 21-ата австрийците също можеха да се разпишат, но Саша Калайджич прати топката над гредата след центриране на Алаба. В 34-ата бе и най-доброто положение, но Кристоф Баумгартнер не успя да преодолее Мартин Дубравка останал сам срещу стража на Нюкасъл

След почвиката австрийците бяха тима, който изглеждаше по-решен да спечели мача и достигаше до реални голови положения. Дубравка отново бе принуден да прави страхотно спасяване след удар на Флориан Грилич в 61-ата минута, а седем минути по-късно лявата греда се оказа единствено между Арнаутович и попадението след силен негов удар в наказателното поле. В 68-ата Микай Дуда не успя да преодолее Даниел Бахман останал очи в очи със стража. Три минути преди края на редовното време отново Арнаутович получи добре в наказателното поле, но Дубравка се намеси и отново не допусна попадение.

Словакия открива своето участие на Евро 2020 с мач на 14 юни срещу Полша, а Австрия се изправя ден по-рано срещу Северна Македония.